Blog

Wordpress XML Ürün Yükleme

11 Temmuz 2020
 

Eklentiyi kurma ve Xml import etme olarak 2 adımda işlemler tamamlanmaktadır. Alttaki adımlara başlamadan önce WooCommerce ücretsiz eklentisi sisteminizde kurulu olmalıdır.

Öncelikle admin panelinize girip Eklentiler -> Yeni Ekle adımlarını takip edip Eklenti Yükle butonuna tıklayınız.(WordPress sürümününüze göre adımlarda farklılıklar olabilir) Size iletmiş olduğumuz wp-all-import-pro.zip ve wpai-woocommerce-add-on_2.3.5 dosyalarını seçerek Şimdi Kur Butonuna tıklayarak devam edin. Eklenti başarıyla yüklendi uyarısının hemen altındaki Eklentiyi Etkinleştir butonuna tıkladıktan sonra eklentilerimiz kurulmuş olacaktır.

Eklenti kurulumundan sonra ürünleri sitenize aktarım için Xml linkimizi import etmemiz gerekmektedir. Sol menüden All Import -> New Import butonlarına tıklayarak işleme devam edin. Karşınıza çıkan 3 seçenekten Download From URL butonuna tıklayın. Altta açılan Enter a web adress… Textbox kutusuna Xml linkimizi yapıştırıp Download butonuna tıklayın. İndirme işlemi tamamlandığında Create New navigasyon kutusunda WooCommerce Products’ü seçerek Continue to Step 2 deyin.

1234

İkinci adımda urun elementini seçin, sağ tarafta her bir ürün için tanımlanmış ürün tagları belirecektir. Sonrasında Continue to Step 3 butonuna tıklayıp sonraki aşamaya geçin.

56

Üçüncü adımda ürün adı, ürün açıklaması, ürün resmi gibi eşleştirmeler yapılacaktır. Alttaki resimde görüldüğü gibi Title & Content bölümünde  tagını  sürükleyip Ürün adı Bölümüne bırakıyoruz. Sağ taraftan tekrar ve taglarını sürükleyip ilgili alanlara bırakıyoruz.

7

WooCommerce Add-On bölümünde Sku kutucuğuna tagını, Regular Price kutucuğuna ise  tagını sürükleyip bırakıyoruz. Inventory sekmesini seçip Manage stock? kutucuğunu işaretleyip Yes seçtikten sonra Stock Qty kutucuğuna  tagını sürükleyip bırakıyoruz. Ürün Kdv oranını ve Marka bölümlerini müşteriye ek özellik olarak göstermek için Attributes alanına Marka ve Kdv Bölümlerini oluşturup ilgili tagları kutucuklara sürüklüyoruz.

89kdv

Images bölümünde Download images hosted elsewhere tikini seçip urun_resim1,urun_resim2,urun_resim3,urun_resim4 ve urun_resim5 taglarını alt alta gelecek şekilde sürükleyip bırakıyoruz.

10

Taxonomies, Categories, Tags bölümünde ise Product Categories kutucuğunu seçip kategori tagını sürükleyip bırakıyoruz.

11

Daha sonra en alttaki SAVE SETTİNGS AS A TEMPLATE BUTONUNA TIKLAYARAK ŞABLONUMUZU YENİTOPTANCİ OLARAK KAYDEDİP CONTİNUE TO STEP 4‘E TIKLAYARAK SON AŞAMAYA GEÇELİM.

12

Son aşamada her bir ürün için benzersiz olan ürün kodu istiyor olacak. Burada tagını sürükleyerek Unique Identifier alanına bırakıyoruz. Continue butonuna tıklandığında karşımıza sunucunuzla ilgili bilgileri gösteren özeti bildirecek burada Confirm & Run Import tıkladığımızda ürünler xml’den import işlemine başlamış olacak.

13

İşlemin tamamlanması sunucunuza bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürebilir. Resimlerin download edilmesi ve ürünlerin oluşturulma hızı hosting paket özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

1415
Paylaş / Share
Merhaba

Merhaba, Ben Barış.
29 yaşındayım. 11 yıldır internet sektöründe yer almaktayım. Sizlere Web Tasarım, Logo Tasarım Google Harita Kaydı, Google Reklam ve Local Seo (yerel google sıralamasında) alanlarında yardımcı olabilirim. Çerkezköy Web Tasarım & İstanbul Web Tasarım işlemleri için şehirlerarası sıkça seyahat etmekteyim.

Daha fazla Referans için benim ile iletişime geçebilirsiniz. Caya Work Firması ile çalışmaktayım.