Blog

WordPress İletişim Formu öneri

12 Kasım 2019

Wordpress web sitenize iletişim formu ekleyecekseniz karşınıza çıkacak olan 1000’den fazla eklenti arasında kaybolabilirsiniz. Hangisini seçeceğiniz konusunda kafa karışıklığı yaşamanız çok normal. Artılarıyla eksileriyle iletişim formu eklentilerini inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Quform Eklentisi

Bir form eklentisi olan Quform ile iletişim formunun ötesinde birçok iş yapabilirsiniz. Sınıfındakilere göre oldukça işlevsel olan eklentinin birçok artısı bulunuyor. En önemli artısı ise form oluştururken yerleştireceğiniz alanları tutup bırakarak düzenleyebilmeniz. 15 çeşitli element ile kapsamlı bir eklenti olduğu söylenebilir.

Ninja Forms Eklentisi

Ninja forms da tıpkı Quform gibi sadece iletişim formu ile kısıtlı değil. Ancak eklentinin biraz pahalı olması en önemli eksilerinden birisi. Ancak WP iletişim formu özelliği tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmekte. Form oluşturmanız için çok seçmeli alternatifler yer alıyor. Eklentiyi tam sürüm almadan önce demosuna bakabilirsiniz.

Contact Form 7 Eklentisi

WP’nin en çok indirilen ve kullanılan eklentisi olduğu resmi olarak kanıtlanan Contact Form 7, tamamen ücretsizdir. İçeriği ile ücretli birçok eklentiye rakip olabilecek yapıda olan eklenti özellikle Türkçe dil desteği ile gönülleri fethediyor. Çok kişi tarafından kullanılmasından dolayı, kullanımı, özellikleri, sorunları ile ilgili konularda konu içeriklerine daha kolay ulaşabilirsiniz.

Ajax Conctact Form Eklentisi

Basit ama işlevsel bir eklenti arıyorsanız; Ajax Contact Form en doğru seçenek olacaktır. Ücretli ama cüzi bir ücreti olan eklentinin sayfa doldurma ya ihtiyaç duymaması size bant genişliğinden tasarruf imkânı sunacaktır. Uygulamanın ayrıca anti-spam özelliği de mevcut.

not: Kişisel önerim ise Contact Form 7 Eklentisi kullanmanız. Birçok eklenti ve temaya karşı desteği olan bu form size büyük kolaylık sağlayacaktır. Kullanımı ve sayfalarınıza eklemesi oldukça kolay olan Contact Form 7 Eklentisi ilk seçenek olarak kullanmanız daha doğru olacaktır.

Alabileceğiniz tek ve en büyük hatanın çözümü ise diğer yazımda.

https://www.bariskabak.com/wordpress-contact-form-7-hata-ve-cozumu/

Paylaş / Share
Merhaba

Merhaba, Ben Barış.
29 yaşındayım. 11 yıldır internet sektöründe yer almaktayım. Sizlere Web Tasarım, Logo Tasarım Google Harita Kaydı, Google Reklam ve Local Seo (yerel google sıralamasında) alanlarında yardımcı olabilirim.

Daha fazla Referans için benim ile iletişime geçebilirsiniz. Caya Work Firması ile çalışmaktayım.