Blog

Web Sitenize Messenger ve Whatsapp Destek Ekleyin

12 Kasım 2019

Merhaba,

Günümüzde hızlı iletişimin hızlı yanıtın önemini anlatmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Müşterinin bekleme ve soru cevap kısmında ki dönüşüm oranı ürününüzü ve hizmetinizi daha kolay ve hızlı yoldan satmanıza yardımcı olacak büyük bir unsur.

Peki bunun için sadece iletişim sayfası yapmak yeterli midir?

Şahsi fikrim olarak canlı destek olarak kullanılan apilerden yararlanmak kullanıcı ile olan iletişimi daha hızlı ve arttıracak şekilde olacaktır.Konuyu daha da uzatmadan web sitenize Messenger ve Whatsapp iletişim butonu nasıl ekleriz onun anlatımına geçelim.

https://whatshelp.io/widget adresine giriyoruz.

"Get Your Button" Sekmesine tıklıyoruz.

"Messenger ve Whatsapp" ikonlarını seçiyoruz

Karşımıza Gelen Whatsapp ve Messenger için gerekli olan bilgileri giriyoruz.
(Whatsapp: Telefon Numarası - Messenger: Facebook Sayfa Adresiniz)

Color: Renk Seçimi
Position: Sağ veya Sol Görünüm
Call to action: Butonun yanında gözükecek yazınız.

3. Add the code to your website

Seçeneğinde mail adresinizi yazarak gerekli kod bilgisini alıyorsunuz, ve web sitenize bu kod bilgisini ekledikten sonra işleminiz tamamlanmış oluyor.

Paylaş / Share
Merhaba

29 Yaşında 11 yılını internet sektörüne vermiş, sizlere yardımcı olmaktan gurur duyan bir insanım. Tecrübem ile Menununiyetinizin birleştiği noktayı yakalamayı amaç edinmiş, sizin için ihtiyaçlarınıza odaklı, özel, güzel ve güvenilir web sitesi çözümleri geliştirmekteyim. Sanal dünyada sizin aynanız olacak web sitesi için benim ile iletişime geçebilirsiniz.