Blog

Local Seo Danışmanlığı

13 Aralık 2020

Arama Motoru Optimizasyonu – Local Seo

SEO nedir ? kısaca özetlemek gerekir ise arama motorlarına web sayfanızı doğru tanıtmak ve üst sıralarda yer almaktır.. Doğru kurgulanmış yapısal web siteniz ile bu sonuca belli bir dönem aralığında kalıcı olarak varabilirsiniz. ( 1 / 3 / 6 / 12 ay gibi bir periyot )

Google web sayfalarını genel anlamda bilinenin aksine rastgele değil, belirli kurallar çerçevesinde sıralar. Web Sayfanızı Google’ın istediği algoritmalara göre hazırlayarak istediğiniz anahtar kelime de ilk sayfada olmanızı sağlayabilirim..

Arama Motoru Optimizasyonu neden önemlidir:

Arama yapan kullanıcıların sonuç sayfalarında ilk 3 web sitesinden birini tıklama olasılığı çok yüksektir, bu sebeple bu durumdan yararlanmak ve web sitenize gelen kullanıcıları web sitenize yönlendirmek için üst sıralar çok önemlidir.

Web sitenizin sosyal tanıtım için en ideal yöntem bilgili bir kişi yahut kişiler tarafından yapılan doğru ve yerinde seo çalışmasıdır. Web sitenizi Google veya Yandex gibi arama motorlarından arayarak bulan ziyaretçiler sitenizden ürününüzü yada bilgi alarak ayrılacaktır.

Local Seo Nedir ?

Seo yada local seo arama sonuçlarında konumunuzla hizmetiniz yada ürününüzü arama motorlarında potansiyel müşterilerinizin arama yaptığında arama motoru sayfa sonuçlarında web sitenizin üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmadır.

Local  Seonun Amacı?


Local  seo, belirli bir il / ilçe sınırları içerisinde yada belirli bir bölgede hizmet veren firmalar / kurumlar için en etkili ve en hesaplı pazarlama yöntemlerindendir. Kesinlikle yapılması gereken bir çalışmadır. Local  Seoyu örnekle açıklayacak olursak İstanbul Ataşehir'de bir Yemek firması olsun ve firma sahibi de doğal olarak “Ataşehir Yemek yada Ataşehir Catering” diye aratıldığında arama sonuçlarında ilk sıralarda kendi web sitelerinin çıkmasını istiyor. Local Seo bu şekilde bölgesel olarak aratıldığında firmanızın çıkması için yapılan çalışmaların tümünü içermektedir.

Neden Local Seo?

Düşük Maliyetli Yüksek Başarı
Local seo bölgesel hedef müşteri nüfusuna ulaşmanızı sağlar. Local seoyu kesinlikle web sitenizi yaptırırken planlarınız içine dahil etmelisiniz. Uygun maliyetlerle faydalanabileceğiniz bir hizmet.  ( 250₺ / 500₺ rekabete bağlıdır. Devamlılık Gerektirir.)

Local Seo'da Etkili Sonuçlar 

Local Seo ile hedef kitlenize ulaşım sağlarsınız.  Facebook google gibi platformlara reklam vererek her zaman istediğiniz sonuçları alamayabilir ve devamlı bir para aktarımı yapmak zorunda kalabilirsiniz.Uygun maliyetli ve etkili olan bir yöntem olan local seoyu öneriyorum. Etkili yapılan Local Seo 1-3 ay içerinde sonuç vermeye başlamaktadır. Ve ilerleyen dönemlerde sıralamanız daha da yükselmektedir. Sizi arama motorlarında aratarak bulan müşterilerin sizin ürünlerinizi yada hizmetinizi satın alma ihtimalinin daha yüksek olduğunu unutmayalım.

Kalıcı Sonuçlar Alırsınız

Local seo yaptırarak arama motoru sayfa sonuçlarında sıralamanız yükselir. Bu sonuçlar kalıcı sonuçlardır. Tabi bundan sonra sıralamanızın gerilememesi için düzenli Arama motoru gelişmeleri takip edilmeli ve gereken düzenlemeler yapılmalıdır.

SEO Danışmanlığı

Firmanızın arama motorlarında yükselmesini sağlamak ve daha fazla müşteriye dijital ortamda ulaşmak istiyorsanız seo danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz..
 

Paylaş / Share