Blog

ipTv nedir? Yasal mı? tavsiye

20 Kasım 2019

Merhaba, iptv nedir? nasıl kullanılır? yasal mıdır? sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Iptv Nedir?

Iptv Media Player yada uyumlu cihazlar ile Tv, Telefon, Tablet, Bilgisayar gibi cihazlarda sunulan yayın hizmetinizi izlemenize olanak sağlar.Şifreli, şifresiz TV kanallarının, Depolanan video, müzik içeriklerinin, IP paketlerine dönüştürülerek, Geniş bant erişim teknolojileri üzerinden son kullanıcıya yayınlanması vb. hizmetler mevcuttur.

Yasal Mıdır?

Iptv platformunda izlemiş olduğunuz yayınlara bağlı hem yasal hem de yasal olmayan illegal durumlar ortaya çıkmaktadır. ( Beinsports, Tivibu, D-smart, Filbox gibi platformların yayınlarını veren sağlayıcılar illegal oluşumlara örnek olarak gösterilebilir. )

Nasıl Kullanılır?

Iptv belli bir ücret karşılığı yayın hizmeti verdiğinden ötürü yukarıda belirttiğim gibi belli başlı cihazlar ve bu cihazlara yüklediğiniz uygulamalar ile kullanabilmeniz mümkündür. Iptv ücretsiz kanal listeleri de mevcuttur. Tv için Smart IpTv uygulaması en iyisidir, Telefon ve tablet içinse Gse IpTv en iyi performansı vermektedir.

Yayın Kalitesi Nedir?

Yayın kalitesi internet hızınıza bağlı olmakla beraber satın aldığınız kişi veya kurum bazlı bir kalite size sunmaktadır. Aynı server üzerinde ne kadar çok kullanıcı var ise yayınınız o kadar donmalara takılmalara neden olur. Özellikle alacağınız yerden buna dikkat edebilir iyi bir seçim yapmaya çalışabilirsiniz. Daha önce kullanmış olan ve memnun kalan var ise fiyat olayına pek girmeden oradan hizmet almaya çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Kimlerden Satın Alınmalı? Kimlerden Alınmamalı ?

Iptv hizmetini uzun zamandır veren kişi ve kurumlar tercih edilmelidir. Nitekim yazımda belirttiğim gibi görüntü kalitesi internet hızınızın yanı sıra hizmet aldığınız sunucu ile de alakalıdır. Yakın çevrenizden tavsiye üzerine yayın satın almanız size avantaj sağlayacaktır. Güvenilir olmayan ve daha önce alışveriş yapmadığınız satıcılardan araştırma yapmadan almamaya özen gösterin. Birkaç günlük yayının ardından ödediğiniz para ile yayınınız da gidebilir.

Paylaş / Share