Blog

iPhone 12 2020: Şimdiye kadar tüm söylentiler ve bilgiler

25 Nisan 2020

iPhone 12 büyük bir aksilik olmaz ise bu yıl piyasaya kesinlikle sürülecek.Ve bu yeni model Apple için bir devrim başlatacak gibi duruyor.

Bu yazımda sızıntılar, söylentiler ve şu ana kadar bildiğimiz her şeyi ele almaya çalışacağım.

 Apple iPhone SE 2'yi piyasaya sürdü, ancak bütün ilgi alakası hala markanın bir sonraki amiral gemisinde yani iPhone 12'de. Her zamanki gibi, iPhone 12 hakkında dönen söylentiler zaten büyük merak uyandırıyor ve şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi derledik. Bu bilgiler ise bize yeni endikasyonlar, yeni bir tasarım, 5G ağ desteği ve hatta daha küçük bir çentik beklememiz gerektiğini söylüyor. Şimdiye kadar bildiğimiz (düşündüğümüz) her şey için okumaya devam edin.

 iPhone 12 Söylentileri

  • Ne Zaman Çıkacak?  Muhtelemen korona pandemisi daha da ileriye gitmez ise Eylül 2020'de mağazada yerini alacak.
  • Ne kadar Olacak? Önceki serilere de baktığımızda 600/700$ bandında çıkması muhtemel ancak mevcut şartlar gereği üretim maliyeti artmış olabilir bu da cihaza maximum seviyede 100/200$ daha ekleme yapılabileceğini düşündürüyor.
  • iPhone 12'de 5G olacak mı? Neredeyse kesin, ama bunun tüm yeni modeller için geçerli olup olmayacağından emin değilim.
  • Tasarım Nasıl Olacak? Bir takım iddialar iPhone 5 'e benzeyeceği yönünde.

iPhone 12 Çıkış Tarihi


Apple'dan henüz çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı, ancak yine de Eylül 2020 civarında gelmesini bekliyoruz. Bunu düşündüren şey ise son birkaç yılın çıkış tarihleri.

  • iPhone 11: Eylül 2019
  • iPhone XS ve iPhone XR: Eylül 2018
  • iPhone X ve iPhone 8: Eylül 2017
  • iPhone 7: Eylül  2016
  • iPhone 6s: Eylül 2015
  • iPhone 6: Eylül 2014

iPhone 12 Tasarımı
UBS analistleri, Apple'ın 2020'de bir değil, dört yeni iPhone'u aşağıdaki özelliklerle piyasaya süreceğine inanıyor:

6GB RAM ile 6.7 inçlik iPhone ve 3D algılamalı üçlü lensli arka kamera
6 GB RAM'e sahip 6.1 inç iPhone ve 3D algılamaya sahip üçlü lensli arka kamera
4 GB RAM ve çift lensli arka kameraya sahip 6.1 inç 
4 GB RAM ve çift objektifli arka kameraya sahip 5,4 inç 
Apple'ın dört yeni telefondan oluşan bir sayfa çıkardığını görmek olağandışı olurdu, sonuç olarak muhtemel gibi duruyor.

iPhone 12 Kamera

Apple kısa süre önce “daha ​​net ve daha gerçekçi fotoğraflar” oluşturmak için kızılötesi görüntüleme teknolojisi ve makine öğrenimi kullanan bir başlangıç ​​olan Spectral Edge'i satın aldı. Şirket, daha iyi beyaz dengeleme üzerinde çalışmış, ayrıca kızılötesi fotoğrafları standart fotoğraflar ile birleştirerek optimal puslu ve sisli koşullarda daha iyi fotoğraflar konusunda çok iyi bir sonuç yakaladı..

iPhone 12'den bekleyebileceğimiz ipuçları verebilir mi? Gerçek şu ki, söz konusu teknolojinin bu yılki iPhone'a katılmak için muhtemelen çok erken, ancak kesinlikle gelecekte göreceğimiz konusunda iyi bir fikir veriyor ve nasıl hareket edeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. .

Şimdilik, en azından iPhone 12 Pro modellerinin, üç arka kamera lensiyle (geniş açılı, ultra geniş ve telefoto) iPhone 11 Pro'ya benzer bir kurulum yapmasını bekliyoruz. Ancak kesinlikle üçlü kamera deneyimi için iPhone 12 temel modeline telefoto sensör eklendiğini düşünüyorum.

EverythingApplePro ve Max Weinbach tarafından yayınlanan videoya göre, Pro sürümlerinde Artırılmış Gerçeklik yeteneklerini (en son iPad Pro'da bulunana benzer) geliştirmek için LiDAR sensörleri de bulunacak. Bu, cihaza dördüncü bir sensör verecek ve daha da çok yönlü hale getirecektir.

iPhone 12 ekranı

Apple, ekran gereksinimlerini büyük AMOLED ekran üreticileriyle (hem Samsung hem de LG ) konuşuyor ve marka da standart 60Hz'den süper hızlı 120Hz'e kadar artan bir yenileme hızı olacağı kesin..

iPhone 12'de 5G olacak mı?

Bunu şöyle de ifade edebiliriz. Kesinlikle ve kesinlikle olacak.

 

Paylaş / Share
Merhaba

Merhaba, Ben Barış.
29 yaşındayım. 11 yıldır internet sektöründe yer almaktayım. Sizlere Web Tasarım, Logo Tasarım Google Harita Kaydı, Google Reklam ve Local Seo (yerel google sıralamasında) alanlarında yardımcı olabilirim. Çerkezköy Web Tasarım & İstanbul Web Tasarım işlemleri için şehirlerarası sıkça seyahat etmekteyim.

Daha fazla Referans için benim ile iletişime geçebilirsiniz. Caya Work Firması ile çalışmaktayım.