Blog

Instagram Mavi Tik Alma

12 Kasım 2019

İnstagram hesabınızı doğrulamanın 5 kolay adımda nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlaşılır görseller ile anlattık

5 Adımda Instagram Hesap Doğrulama

Instagram artık işletme hesaplarının doğrulama için başvurmasına izin veriyor. Bu yetkilendirme, 28 Ağustos 2018 güncellemesiyle geldi. Instagram, kullanıcıların hesabının doğrulanmasını istemesine izin veren ilk platformlardan biri olarak bu konuda listenin başına adını yazdı.

Instagram hesabını doğrulayan kullanıcılar, hesabını markanız veya şirketiniz temsil eden resmi bir profil olduğunu kanıtlayabilir oldu. Böylelikle doğrulanmış hesaplarda, kullanıcı adlarının hemen yanına mavi bir tik işareti görünür olacaktır.

Doğrulanmış hesaplarda, burada yazan artık ya gerçek ad soyad yada işletme adı şeklinde olacaktır . Doğrulama işlemi sadece hesap sahibinin bir fotoğraflı kimlik görseliyle (kimlik üzerinde vatandaşlık numarası olmak zorunda) yapılabilir.

Masaüstünde doğrulama imkanımız olmadığından, Instagram mobil uygulamasını kullanarak instagram hesabı doğrulama işlemini aşağıdaki beş adım ile tamamlayacağız.

Adım 1:

Ekranınızın sağ alt köşesindeki profil avatarınızı tıklayarak Instagram profilinize gidin.

Adım 2:

Ayarlar butonuna tıklayın.

Adım 3:

“Hesap” bölümünün altına doğru sürükleyin ve “Doğrulama İste” seçeneğini tıklayın..

Adım 4:

Adınızı doldurun ve kimliğinizin bir fotoğrafını yükleyin.

Adım 5:

İsteğinizi “Gönder”etıklayarak gönderin.

Hepsi bu kadar:

Instagram hesabınızın doğrulama standartlarını karşılayıp karşılamadığını inceleyip size gerekli sonucu bildirecektir. Bu işlem belirsizdir onaylama kriterleri tam olarak bilinmiyor ancak olumsuz yanıt verildiğide söyleniyor.

Doğrulanma şansınızı artırmak için profilinizi, markanızı veya şirketinizi tam olarak temsil eder şekilde bir hesaba sahip olduğunuzdan emin olun.

Paylaş / Share