Blog

Google arama motoru kaydı dolandırıcılığı

12 Kasım 2019

Dikkat! Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte, sektörel dolandırıcılıkta boyut değiştirmekte. Gelen kutunuzu kontrol ettiğinizde X firmasının şahsınıza yada firmanıza göndermiş olduğu, X fiyata google reklam hizmeti, siteniz kapanacak iletişime geçin yada çeşitli bahaneler bularak sizinle iletişime geçmeye çalışıyorlar. Eğer konu hakkında pek tecrübeniz yahut bilginiz yok ise cebinizden alın terinizle kazandığınız paranızı bu tür şahıslara hediye edebilirsiniz. Üstüne sahibi olduğunuz işletmenin bu şahıslara geçmesine de vesile olabilirsiniz. Konu hakkında bilgisi olan kişilere ulaşarak yada araştırma yaparak bunu önleyebilirsiniz. Örnek olarak paylaşılan bir mail örneğini sizlerle paylaşıyorum.

İlgililerin dikkatine;

Google Harita Kaydı ;

Google arama motorunda,firma isminiz ve iletişim bilgilerinizin olduğu
panelin ücretsiz kullanım süresi dolduğu için güncelleme yapılması gerekmektedir.

Güncelleme yapıldığı taktirde sektörünüzde yapılan aramalarda,
Google arama motorunda ilk sayfada firmanızın adres ve iletişim
bilgileri yer alacak , ayrıca sağ üst köşede lokasyonlarda bulunmanız ve akıllı tlf’larla navigasyonla size ulaşım sağlanabilmesi için haritanıza konum yer
bilgileriniz eklenecek, çalışma saatleriniz , görselleriniz ve web
sitenizin linki panelinize yerleştirilecektir.

Bu çalışma reklam değildir, firma bilgilerinizin Google’da görünebilmesi için harita kaydıdır!

1 Yıllık 472 + Kdv = 557 TL
3 Yıllık 650 + Kdv = 767 TL ( 6 Ay Google Promosyonu + Maps Paketi
Ücretsiz )
5 Yıllık 885 + Kdv = 1.040 TL ( 1 Yıl Google Promosyonu + Maps Paketi
Üctetsiz )

Sınırsız 2.000+Kdv = 2.360 TL

Bilgileriniz kaldırıldığında sıfırdan kurulumu 3.000+Kdv ile başlamaktadır..

Öncelikle şunu belirtelim ki Google İşletme kaydı hizmeti ücretsiz bir hizmettir. herhangi bir süre kısıtlaması da yoktur.
Kaldı ki Google bu hizmetten ücret alacak olsa işletme kaydınızı yaparken kendisi bizzat kredi kartınızdan ödeme yapmanızı isteyecektir.

Açıkça anlaşılıyor ki bu arkadaşlar firmaların bu konudaki bilgi eksikliğinden faydalanarak haksız kazanç elde etme amacındalar. Lütfen bu tür maillere itibar etmeyin.

not: Google işletme kaydı yakın bir zamana kadar posta üzerinden gönderilen bir mektupla aktive ediliyordu. Son zamanlarda telefonla onay seçenekleri de eklenmiş. Bu durumda birileri sizin adınıza (eğer siz daha önce yapmadıysanız) kolayca işletme kaydı oluşturabilir. Bir süre sonra da bu işletme kapandı moduna alabilir. Panik yapmayın. Yapacağınız işlem çok basit. Arama sonucunda işletmenizin bilgilerinin yer aldığı kutucuğun altında “işletme sahibiyim” kısmına tıklayarak, çıkan adımları takip edin ve kolayca işletme sahipliğini onaylayarak işletme kaydınızı yeniden doğru şekilde girebilirsiniz. Destek ve sorularınız için benim ile iletişime geçebilirsiniz. 

http://www.bariskabak.com/iletisim/

Paylaş / Share
Merhaba

29 Yaşında 11 yılını internet sektörüne vermiş, sizlere yardımcı olmaktan gurur duyan bir insanım. Tecrübem ile Menununiyetinizin birleştiği noktayı yakalamayı amaç edinmiş, sizin için ihtiyaçlarınıza odaklı, özel, güzel ve güvenilir web sitesi çözümleri geliştirmekteyim. Sanal dünyada sizin aynanız olacak web sitesi için benim ile iletişime geçebilirsiniz.