Blog

En iyi ve En Çok Kullanılan WordPress eklentileri

23 Nisan 2020

Web sitenizi oluşturduktan sonra performans ve daha iyi bir kullanım için eklemeniz gereken bazı eklentiler bulunmaktadır. Önerilen bu liste ile web sitenizi olumlu anlamda geliştirebilir, doğru birer kriterlere sahip hale getirebilirsiniz.

All in One Seo eklentisi

İlk olarak önereceğimiz muhakkak bir seo eklentisi kurmanız olacaktır. Bu sayede yayınlarınızı arama motorunda nasıl göründüğünden tutun anahtar kelime ve açıklama kısımlarını dilediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz, ilk başlarda biraz karışık gelebilecek bir eklentidir.

Akismet eklentisi

Siteniz için önemli eklentilerden bir diğeri. Sitenizde kuracağınız bu eklenti ile spam filtresi hizmeti sunacağından eklentiyi kurmanızda fayda var. Belli bir filtre ile sitenizi spam konusunda güvende tutabilirsiniz.

Google XML Sitemaps eklentisi

Arama motorlarını bilgilendiren, site haritası oluşturarak site içi linkleri arama motorlarında aktif hale getirir. Site haritası oluşturduğunuzda siteniz arama motorlarının örümcekleri sayesinde daha çabuk index alabilir.

Wp Super Cache eklentisi

Super Cache eklentisi ise sitenizin performansını arttırmanızda etkili olacak bir eklentidir. Sitenize gelen okurlarınızın veya ziyaretçilerinin makalelerinizi okuyup sitenizde gezdiği an sunucunuzda yaratacağı CPU ve RAM kullanımını azaltacak bir eklentidir. Bu sayfede bir sayfadan başka bir sayfaya geçiş sürelerinde gözle görülür bir şekilde değişimler olacaktır.

Jetpack eklentisi

Jetpack, sitenizi hem güvende tutan hemde performansında iyileştirmeler yapan bir eklentidir. Bu nedenle listemizde yer alıyor. Sitenizi virüslerden, robotlardan ve sızıntılara karşı koruyan aynı zamanda da sitenizi hızlandıran, performans anlamında katkı sağlayan bir eklentidir. Jetpack CDN hizmeti kullanan bir hizmet olduğundan sitenizdeki resim ve videolar hızlı bir şekilde aksiyon alarak açılacaktır.

Wp Touch eklentisi

Günümüzde artık akıllı telefonlar ile siteler arası gezinen milyonlarca insan bulunmakta. Bu nedenle kurulmasını tavsiye ettiğimiz bu eklenti ile sitelerinizi mobil uyumlu hale getirebilirsiniz. Mobil uyumlu siteler trafik konusunda bir başka alternatife sahip sitelerdir.

W3 Total Cache eklentisi

Listemizde yer alan bir diğer eklenti ise site performansınızı üst seviyeye çıkarak google başta olmak üzere diğer listelerdeki sıralamanızı üst sıralara çıkartmanızda faydası olacaktır. Sitenizdeki sayfaların hızlı açılması demek ziyaretçilerinizin site içerisinde birden çok sayfayı ziyaret etmesi anlamına gelecektir ki bu trafiğinizi önemli oranda arttıracaktır.

Broken link Checker eklentisi

Siteniz içerisinde verdiğiniz linkler zamanla kullanılmaz hale geldiğinde, hata verdiğinde bunların yenilenmesi, düzenlenmesi gerekmektedir. Sizlere önerdiğimiz bu eklenti sayesinde tek tek kontrol etmekten kurtulmuş olacaksınız ayrıca bu eklentiyi kurduktan sonra kullanacağınız aman aktif etmenizde fayda var.

Wordfence Security eklentisi

Bu eklenti sayesinde sitenizin güvenlik konusunda bütün gereksinimlerini,ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Sitenizdeki tüm trafiği ilk olarak filtreler ve bu durum sitenizi korumak adına önemli bir aksiyondur. Siteniz içerisinde şüpheli olan ne varsa düzeltir yada siler.

Listede yer alan eklentileri kurmanız siteniz için olumlu bir sonuç verecektir. Aralarından seçerek de dilediğiniz eklentiyi kurabilirsiniz. Tercih tamamen ihtiyaç durumuna ve size kalmış.

Paylaş / Share
Merhaba

Merhaba, Ben Barış.
29 yaşındayım. 11 yıldır internet sektöründe yer almaktayım. Sizlere Web Tasarım, Logo Tasarım Google Harita Kaydı, Google Reklam ve Local Seo (yerel google sıralamasında) alanlarında yardımcı olabilirim. Çerkezköy Web Tasarım & İstanbul Web Tasarım işlemleri için şehirlerarası sıkça seyahat etmekteyim.

Daha fazla Referans için benim ile iletişime geçebilirsiniz. Caya Work Firması ile çalışmaktayım.