Blog

Devlet kurumları engelli sitelere erişim

12 Kasım 2019

Devlet kurumları belli başlı adresleri engellemekte yada istediği şekilde yönlendirmeler yapmakta. Bu yazımda bu engelleri aşmanın belli başlı işe yarar yöntemlerini anlatıyorum. Anlattığım yöntem sadece devlet kurumlarında değil evinizdeki yada herhangi bir yerdeki bilgisayarınızın da erişime artık açılmasını sağlayacak...

İlk yöntemimiz tarayıcı eklentisi ben google chrome kullandığım için onun üzerinden anlatımıma devam ediyorum bu yöntemde.

Google webstore sayfasından eklentimizi yüklüyoruz Tıklayın

Açtığınız bağlantıda Chrome'a Ekle seçeneğine tıklayın ve eklentinizi yükleyin.
Tekrar bir menü açılacak Uzantı Ekle diyoruz. Eklentimiz kuruldu.

Son olarak tarayıcınızın sağ üst bölümünde yüklenen eklentimize tıklayarak "on" diyerek aktif ediyoruz.
Eklentiye tıklayarak aktif etmeyi unutmayın, yüklemeniz yanında eklentiyi de aktif etmeni gerekmekte.

Chrome web store mağazasında pek çok vpn erişimi sağlayan eklenti mevcut. Bazı kurumların güvenlik duvarları bazı eklentileri engelleyememekte. Ultrasurf işe yaramaz ise başka eklentileri deneyebilirsiniz.

DotVpn ve Unlimited Free Vpn gibi birden çok işe yarayan harika eklentiler mevcut.

Diğer yöntem ise bilgisayara program kurmanız gerek, bu yöntem free yada warez kullanma olasılığından ötürü pek sağlıklı bir yöntem değil. Özellikle şahsi olmayan bilgisayarlara kurulumda başınıza ciddi işler açabilir.
O yüzden sizin için en ideali kullanmanız gereken eklenti türleri. Hotspot shild tarzı internette warez ( yasal olmayan) programlar mevcut.

Paylaş / Share
Merhaba

Merhaba, Ben Barış.
29 yaşındayım. 11 yıldır internet sektöründe yer almaktayım. Sizlere Web Tasarım, Logo Tasarım Google Harita Kaydı, Google Reklam ve Local Seo (yerel google sıralamasında) alanlarında yardımcı olabilirim. Çerkezköy Web Tasarım & İstanbul Web Tasarım işlemleri için şehirlerarası sıkça seyahat etmekteyim.

Daha fazla Referans için benim ile iletişime geçebilirsiniz. Caya Work Firması ile çalışmaktayım.