Blog

Apple Watch S2 inceleme

20 Nisan 2020

Evet kullandım, beğendim, sattım. Apple Watch S2 42mm AL.

Samsung’un saati ile kıyaslama yapamayacağımı belirterek yazıma başlıyorum. Android ve Gear serisi saat kullanmadığım için bu mukayeseyi yapamayacağımın altını bir kez daha çiziyorum.

Apple Watch s2 ile neler yapılır ? Nasıl Kullanılır ? Şarj Pil Ömrü nedir ?

Saati aşırı aktif kullanım dışında saat konuşma ve mesajlaşma aracı olarak kullanmanız durumunda watch s2 saatiniz kesinlikle günü çıkaracaktır. Zaten belli bir güç seviyesine doğru azaldıktan sonra saat kendini güç korumaya alarak sizi saatsiz de bırakmıyor. Minimum bu şekilde de saatinizi en az 3 saat gibi bir süre daha kullanmanız mümkün kılınmış.

Sağ veya Sol Kol ayarı Mümkün
Saat kurulum ayarlarını yaptıktan sonra seçtiğiniz sağ veya sol kolunuza takın, tabi apple burada solak veya sağ ellini kullanan insanları unutmamış ve bu seçeneği bizlere sunmuş.

Apple watch kordon (band) nedir ? Değiştirilir mi ?
Saatinizin gövdesi sabit kalmakla beraber internette veya çevrenizde satışı var ise saatinizin bandlarını değiştirebilir farklı tarzlar oluşturabilirsiniz.

iPhone ve Watch ayarları
Iphone’nuza indirdiğiniz yada var olan watch uygulamasını açarak telefon ve saat arasındaki senkronizasyonu başlatın. Bu ilerleyiş sırasına belli bir süreden sonra ilerleme olmaz ise panik yapmanıza gerek yok, çünkü senkronizasyon işlemlerinin bir kısmından sonrasında wi-fi istemekte.

Uygulama ayarları
Telefonunuzdaki çoğu uygulama saatin ana kontrol bölümüne yerleşmekte ve saatinizden bu uygulamaları kontrol edebilmektesiniz. iwatch s2 serisi saatinize uygulama yüklemek için ise telefona yüklediğiniz watch uygulamasından kadranlar ve uygulamalar ile zenginleştirebilmeniz mümkün kılınmakta.

Kişisel Düşüncem;

Özellikle çalışırken ve araç başında iseniz saatiniz gerçekten mükemmel derece işe yaramakta. Spor ve yürüş esnasında size kalori mesafe gibi özellikleri sunarken kalp ritminizi de ölçmeyi ihmal etmemekte. Gelen telefonları mesaj gibi çeşitli bildirimleri cevaplamanız ise en büyük avantajı. Saatin batarya süresi ise oldukça tatmin edici. Dezavantajlarına değinecek olursam, saatiniz üstünden telefon görüşmesini herkes duymakta, siri sesli yanıt olarak sizi karşılamamakta. Tüm bunların yanı sıra kaliteli bir saat arıyorsanız watch alabilirsiniz hem farklı bir deneyim hem de fark yaratan bir tercih olacaktır.

Paylaş / Share